Dělám si to pěkný: vepřový burger s mrkví

burgerEliminační dietu držím už dva měsíce. Už jsem si na ni zvykla. Cítím se lépe, po fyzické stránce, než kdy před tím. Jako velké plus celé téhle akce beru to, že jsem zhubla 7 kg. Jsem hubenější, než před devíti lety, kdy jsem se seznámila s manželem. Mám z toho radost, protože moje váha mne vždy trápila, ale prostě jsem se nikdy nedokázala „kousnout“ a něco s tím udělat. Teď jsem to oslavila nákupem v Orsay, kde jsem si koupila první džíny v životě této značky. Proč první? Protože nikdy před tím mi ty jejich džíny nebyly!

Já ale miluji jídlo a je to pro mne opravdu velká zkouška. Proto se snažím na vzdory dietě si to dělat pěkný. A chutný. A už přišel čas zařadit postupně alergeny a sledovat, na co Růženka reaguje. Jako první jsem se rozhodla pro pšenici. A v rámci zkoušky pšenice jsem si upekla burgerové bulky (podle coolinářky) a místo hovězího masa si udělala maso vepřové. mlété, smíchané pouze se strouhanou mrkví, s tymiánem, solí, pepřem, opečené na grilovací pánvi. Majonézu a kečup nemůžu (v prvním je vejce ve druhém cibule), takže si smíchávám rajský protlak s ovesnou smetanou. Zeleniny tolik, kolik uvážím za vhodné a kterou mám ráda. Sýr bohužel nesmím, ale zato si dopřeji dostatek slaniny. A pěkně propečené dokřupava.A k tomu pár hranolek? No jasně. Burger jako víno! Plný břicho – houby zle 😀

Bez pšenice

Se zaváděním alergenů je to strašně zvláštní. Cítím se hrozně moc provinile, že je jím. Ale pšenice prošla a mně se tak otevřel větší výběr toho, co mohu jíst. To je fajn (náhodou jsem zjistila, že díky zavedení pšenice mohu rumové pralinky, no chápete to?). Zjistila jsem ale zajímavou věc. Během dvou měsíců diety se mi zlepšil atopický ekzém. No zlepšil. Zmizel. A jen co jsem začala jíst pšenici je tu. A v pěkné síle.

Takže sice jsem si pšenici zařadila, ale zase ji elegantně vyřadím. Teď totiž vím, že to jde, dá se to bez ní zvládnout levou zadní a navíc nám to i chutná. Tahle dieta mne (nás) naučila jíst jinak, číst etikety a víc přemýšlet o tom, co do sebe strkáme. Té naší holce totiž záleží na našem zdraví a rozhodla se nám ukázat tu správnou cestu! A taky se nemohla koukat na ten můj velkej zadek! 😀

Recepty v rubrice „Eliminační dieta“ neobsahují většinu běžných alergenů (ale nejsou zde vylouženy úplně všechny). V receptech ale 100% nepoužívám následující alergeny (a jim podobné):

  • Mléko, mléčné výrobky, výrobky obsahující mléko, syrovátku atd.
  • Vejce
  • Pšenice (lepek může být) – v tomto receptu je pšenice použita v bulce, lze nahradit bezlepkovou moukou
  • Ryby
  • Sója
  • Ořechy, arašídy, semínka
  • Cibule
  • Hovězí maso
  • Kuřecí maso
  • Exotické ovoce

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂