Špatné sny jsou lapeny

sny

Špatné sny? Od teď jsou lapeny! Žížovi jsem pořídila snový lapač snů. Už je to dávno. A Růžence jsem musela jeden pořídit taky.
Aby jí to nebylo líto a protože jsem v duši spravedlivá a chci, aby tak nějak měli tihle dva vše nastejno.

Ladí jí  k postýlce

A aby Růžence lapač ladil k hnízdu a k jejímu pelíšku vůbec, nechala jsem lapač vyrobit v šedo-růžovo-mentolové barvě s bílými peříčky. Nevím proč, ale tyhle něžné lapače se mi nesmírně líbí. Sice jsem ten lapač Růžence pořídila chvíli po porodu, tak za něj alespoň opožděně děkuji milé Gabri’s. Opět je úžasný, slušivý a Růženka jej velmi ráda sleduje, když ji vyndaváme z postýlky. Pokaždé si do něj musí šťouchnout 🙂

Proč pořizuji dětem lapače? Jednak se mi líbí, je to nádherná dekorace. Ale není to obyčejná dekorace. Indiáni zavěšovali lapače nad hlavy spících. Dle legendy lapače špatné sny zachytily ve své síti a ráno byly tyto sny zničeny denním světlem. Naopak ty hezké sny po peříčku slétly do duše spícího.

Také barvy mají svůj význam. Například růžová je symbolem něhy, naivity, je barvou srdce a pomáhá uvolnit napětí jak fyzické, tak duševní. Modrá zase symbolizuje pocit svobody, ale i rozvážnosti, propojuje srdce a rozum. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂