Taška ke golfovému kočárku

 Když jsme malému koupili golfový kočárek, bylo nutné pořídit si k němu praktickou tašku na všechny nezbytnosti, které musím mít vždy při ruce.


08 (6)Bylo jasné, že si tašku ušiju. Strávila jsem nějaký čas na internetu, kde jsem si prohlédla nabídku, okoukla, jak tašky vypadají, jak jsou ke kočárkům připevněné, vše co se mi líbilo jsem si sepsala, změřila golfky, nakreslila návrh a mohla se začít koukat po materiálu, ze kterého tašku ušiju.
Vybrala jsem si nepromokavý materiál (kočárkový šusťák) a nepromokavý zip, protože je jasné, že na procházce nás může překvapit déšť. Samotná tvorba tašky byla celkem brnkačka (na to, že to byla moje první taška).
Taška má zvenku dvě kapsy na gumu, kam se dá skvěle dát několik nezbytností, které je třeba mít vždy po ruce, jako je lahvička s pitím a krabička se sušenkami.
Uvnitř tašky je skrytá kapsička na drobnosti, které se v tašce špatně hledají, jako jsou třeba klíče, mobil, krém.08 (2)
Taška je hodně hluboká, vejde se do ní tedy pořádná zásoba plen, hraček, svačinka na cestu. Tašku jsme měli sebou s kočárkem u moře, vešla se do ní i osuška pro malého, deka na písek a nějaké hračky na písek. Taška se na kočárek přidá pouze tím, že se přes rukojeti přehodí ucho, na kterém je karabina, aby se těžká taška lépe ke kočárku přidělávala a nemusela se navlékat. Tento systém má však konstrukční vadu. Taška krásně drží pouze, když je kočárek dán do polohy lehu, při sedu taška sjíždí. K uchu tedy přidělám ještě dvě „očka“ na karabiny, aby se každé navléklo na každou hůl extra. A protože jsem slíbila, že k taškám dám více informací, zde jsou!

Na tašku jsem použila:
Kočárkový šusťák (kočárkovina – je nepromokavá) – tmavě modrá a tmavě modrá s bílým puntíkem
Bavlnu na podšívku
Nepromokavý zip na vrchní uzavření tašky
Zip na „skrytou“ kapsičku
Kovový půlkroužek a kovová karabina na ucho tašky
Barevně ladící nit08 (3)

Postup tašky:
1) Podšívka – do střihu podšívky jsem nejprve všila „skrytou kapsu“ (postup krok za krokem v dalším článku). Poté jsem sešila podšívku.
2) Kapsy na gumu –  látka je o cca 2-3cm širší, než je šířka tašky. Na vrchu látky na kapsu uděláme „tunel“, protáhneme jím gumu o délce jako je šířka tašky. Přišijeme k bokům střihu tašky, poté „ke dnu“ tašky, kde musíme přebývající část látky „nařasit“. Vznikne tím jedna kapsa. Já ji uprostřed podélně prošila, čímž jsem udělala kapsy dvě.
3) Sešijeme střih na tašku – látku sešijeme (šila jsem jako tašku s plochým dnem – opět postup v nějakém dalším příspěvku zveřejním).
4) Ušijeme úchyt na půlkroužek a ucho k tašce (postup opět zveřejním v samostatném příspěvku), poté přišijeme k vnější tašce
5) Ušijeme obrubu na zip (také se pokusím časem postup nafotit a zdokumentovat) a všijeme do ní zip
6) Připevníme obrubu se zipem k podšívce
7) Dáme dohromady tašku a podšívku 
8) Zavěsíme tašku na kočárek
9) Vyrazíme s dítětem, kočárkem a taškou do ulici a předvedeme světu tu parádu!

Ke kočárku jsem ušila i jednoduchou „svlékací“ ochranu madla, ozdobeného mašlemi.  08 (4)08 (5)