10 výhod eliminační diety

výhodEliminační dieta není žádná sranda. Pokud se vám stane, že vaše miminko má nějakou alergii a vy budete muset začít držet eliminační dietu, nezoufejte. Jasně, je to opravdu těžký začít jíst jinak a omezovat se v opravdu hodně potravinách, do toho ještě strach o miminko, aby ta dieta zabrala a vy abyste přišly na to, co jej trápí.

Ale i tak má eliminační dieta spoustu výhod.

Věřte mi. Tady jsou 🙂

  1. budeš kreativní – ve smyslu, že začneš vymýšlet vlastní recepty, aby ses mámo najedla. A po chvíli zjistíš, že je to vlastně zábava a chutné. A z večeře, kterou kuchtíš pro sebe, se stane večeře pro celou rodinu. Alespoň u nás to tak je a všem moc chutná.
  2. najdeš svou silnou vůli – člověk je sám překvapený, co pro své děti dokáže. Kdykoli jsem ve svém životě usoudila, že je třeba shodit nějaké to kilo nebo zdravěji žít, nikdy jsem nevydržela lépe jíst a cvičit déle než dva týdny. Kvůli dítěti jsem ale tu hranici své pohodlnosti a komfortní zóny prostě překročila.
  3. zjistíš o sobě zajímavou pravdu – během prvních dnů „detoxu“, tedy nejedení zakázaných surovin, kdy jsi tak trochu (fakt hodně) na prášky, protože únavou ryješ hubou v bahně, všechno tě štve a každému, kdo si může dát do pusy lžičku s jogurtem nebo kus čokolády, bys nejradši dala jednu po tlamě, zjistíš, co tě ve svém životě fakt štve. Jako bys odkopala svoje pravé já. Skvělá startovní pozice pro změnu ke spokojenosti
  4. očistíš své tělo – co si budeme povídat. Nejvíc toho, co můžeš jíst, neomezí jídelníček ani tak mléko, vejce nebo lepek. Ale sója. Jojo, protože ta je dneska skoro všude. Hlavně v sušenkách, brambůrkách a podobných věcech. Takže prostě místo toho bonbónku, co bys ujedla synovi ve chvíli, kdy nekouká, se prostě zakousneš do kuličky hroznového vína. Ono tvoje tělo ti za to brzy poděkuje.
  5. naučíš se přemýšlet o tom, co jíš – musíš zkoumat složení. Jinak to nejde. Alergeny jsou sice psané velkým písmem nebo tučně, ale například moje eliminační dieta byla na začátku zpřísněna hovězím a kuřecím masem a také cibulí. Proto jsem musela číst opravdu všechno. A dost často jsem objevila výrobek, který jsem jíst mohla. Ale po přečtení, jsem jej už jíst nechtěla. Nikdy. Chemický koktejl? Ne, děkuji.
  6. zhubneš – tomu se nevyhneš. To je jasný. Jen pozor, ať to není nějak moc! Záleží na tvé tělesné konstituci a na tom, jak jsi vypadala před zahájením diety. Pokud jsi v těhotenství nabrala dvacet kilo, pořád se tě třináct po porodu drželo a dietou zhubneš patnáct, je to jistě v pořádku.
  7. zbavíš se celulitidy – ať jsem byla hubená nebo oplácaná, celulitidu jsem měla vždycky, tělo se mi měnilo všelijak, ale tohle zůstalo. Díky lepšímu jídelníčku, bohatšímu na zeleninu a chudší o chemii, je celulitida pryč. A to jsem pro to nemusela vůbec nic dělat.
  8. budeš mít hezčí pleť – ano, i pleť ti tu těžkou dřinu vrátí. Beďary jsou pryč (i když kojením jsou hormony pořád splašený), pleť mi září a i přes všechny ty starosti a psychickou horskou dráhu jsem se po třiceti letech zbavila otravného atopického ekzému (i když pochybuji, že na pořád, ale zkrotila jsem ho dokonale, jak nikdy před tím).
  9. velká změna k lepšímu – hubená, hezčí, zdravější. Tohle hodně napomáhá k tomu cítit se skvěle i uvnitř. Sebevědomí roste a máš pocit, že ohromíš celý svět. S chutí do toho, dej se do věcí, kterých jsi se do teď tak bála. Protože kdo zvládne tohle, je dostatečně silný na cokoli!
  10. jsi ta nejlepší – a takový bonus. Nejen že budeš krásná a spokojená, v očích okolí stoupneš, protože jsi úžasná máma, co pro své dítě dělá maximum. A to trumfne i argumenty protivných babek, které chytračí a poučují. Ty jsi prostě ta nejlepší na světě a ende šlus!

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂