Základní tvary na desce

Naše další hračka ze dřeva.

Jde o logickou hru, kdy se dítě pokouší vložit kostky na kolíky. To zní celkem jednoduše. Ovšem musí vložit kostku s určitým počtem otvorů na část desky s odpovídajícím počtem kolíků. To už je těžší záležitost. Snažíme se synovi dopřávat prostředí, kde se může svobodně rozvíjet a to nejen pořizováním různých hraček, ale vším možným, co máme doma. Když jsem ale brousila po internetu a koukala po dřevěných hračkách, hned mi tahle hračka padla do oka. Tahle hračka rozvíjí kreativitu a jemnou motoriku. Učí děti poznávat barvy a tvary. Nutí je samostatně myslet a přemýšlet. A hlavně je dřevěná, s čímž mi velmi sympatizujeme. Pro nás prostě značka ideál.kostky

Chtěla jsem ji pořídit už k prvním narozeninám, potom k svátku, ale z krabičky na mne koukalo veliké 2+, tak jsem si říkala, že je na ni ještě dost času. Když jsem ale jednou syna sledovala, jak krásně staví dřevěné koleje, naprosto bez sebemenších problémů a jak v quietbooku přiřazuje barevné balónky krásně na své místo, řekla jsem si, že už na hračku se základními tvary na desce dozrál.
Pravda, trochu jsem ho přecenila. Pokud mu nechám na skládačce od každého tvaru jeden jako takový master, zbylé tvary tam hravě a přesně navlékne. Pokud ale desku „svléknu“ úplně, dává kostky kam se mu zamane. Ale do 2+ má ještě 4 měsíce a do té doby to ještě dotáhne k dokonalosti.
kostky2
 Tahle hračka ho zaujala ihned po rozbalení krabice, má ji v polici, kde je na dosah a od té doby, co je doma se se zděšením v očích rozbíhám prohledat byt, co ten náš malý filuta kde zase vyvádí, protože nastává dlouhé hrobové ticho. A on spořádaně sedí v obýváku a navléká kostky na kolíky.
Hračku „Základní tvary na desce“ mohu opravdu vřele doporučit. Jde o typickou ukázku „škola hrou“, kdy se dítě dokáže zabavit samo a máma si může dát kafíčko nebo si sednout k dítěti a s komentováním hry učit dítě pojmenovávat barvy a počítání.

razítko