Naše oblíbené „MAMky“

aNaše dítě má prostě svůj názor na věc, vybírá si to, co mu vyhovuje a na náš názor moc nehledí.
Alespoň tak tomu bylo při výběru dudlíků. Co na tom, že maminka vybrala naprosto krásný a stylový dudlíček? Prostě se mu nelíbil. Tvar byl na prd a povrch nic moc. Tak jsem koupila další dudlík. Jiná značka, jiný tvar, jiný povrch. Opět nic. Když už jsem zvážila variantu, že asi dudlík nechce a chtít nebude, dostala jsem od kamarádky taštičku s dárky pro malého. Byl tam i dudlík. Jiná značka, jiný tvar, jiný povrch. Nabídla jsem ho malému. Malý ho nedůvěřivě vzal, zkusil podudat a už si ho nechal. A bylo to! V deseti měsících dudlík odložil a už více si jej nevzal. Každopádně během těch deseti měsíců jsem kupovala dudlík značky MAM. S lahvičkou to bylo to samé. Kojila jsem Žížu poměrně dlouho. Ale v určitém věku bylo nutné začít pít také něco jiného. A musela se začít hledat vhodná lahvička. Naštěstí jsme nemuseli s lahvičkou projít tak složitým výběrovým řízením jak s dudlíkem. Po narození dostal malý lahvičku od manželova kolegy jako dárek. Byla to lahev MAM. Přijal ji hned. Když jsem pak náhodou koupila jinou lahev na zkoušku, nevzal ji. Proto jsme se rozhodli zůstat věrni značce MAM. A tak nějak jsme si zvykli na to kupovat výrobky této značky, že jsme pořídili i první kartáček MAM, učící hrneček MAM, sportovní lahev MAM.

Dudlíky

MAM Original 0-6m a MAM Original 6+

Nejprve jsem byla z dudlíku MAM trochu rozpačitá, protože neměl takové to klasické poutko, které z dudlíku visí a za které vezmete a dudlík můžete dítěti vytáhnout. Ale pak jsem zjistila, že „knoflík“ který dudlík MAM má je lepší. Snadno se uchopuje a dítěti nic nepřekáží. Límce dudlíku mají velké ventilační otvory a speciální vnitřní stranu díky čemuž je dudlík citlivý k pokožce kolem úst. Dudlíky jsou vyvíjeny s pediatry a zubaři. Mají anatomický tvar, který je vhodný pro vývoj dásní. Faktem je, že se savička v puse dobře přizpůsobí (ano, zkoušela jsem to sama :)) Nejvíc se mi na dudlíku líbilo, že je savička na velké části špičky sametová. Silikon je zde upraven tak, že je opravdu jemný, neklouže (dudlík se tedy snadno udrží v puse) a hlavně je opravdu na dotyk příjemný. Trochu to připomíná lidskou kůži. Upřímně si myslím, že proto si Žíža vybral MAM. Povrchem a zřejmě i tvarem (po nasátí) byla savička dudlíku nejpodobnější mé bradavce. MAM vyrábí dudlíky jak silikonové, tak latexové.

 

Lahvičky a savičky

Baby Bottle (270ml a 330ml)

Když jsem ji držela prvně v ruce, o proti jiným lahvičkám mi přišla velmi robustní. Za to může široké hrdlo, které dělá z lahvičky takového „Otesánka“. Ale ono to široké hrdlo má svůj význam. Díky němu se láhev skvěle myje, ale hlavně se do ní nalijete vodu bez rozlití kolem i uprostřed noci, kdy nemůžete téměř rozlepit oči. Lahvička obsahuje víčko, které zamezí případnému vytékání tekutiny (když máte lahev například v tašce). Víčko lze použít také jako malou odměrku (50ml). Sama láhev má ergonomický tvar, který pěkně padne dítěti do ručky.

MAM Trainer (220ml)

Trénink od lahve k hrnku. Jde o kombinaci neprotékací savičky a měkkého pítka. Lahev má opět široké hrdlo, snadno se tedy čistí a plní. K lahvi jsou odnímatelná ouška, dítě se uší držel lahvičku jinak, než doposud. Tato ouška jsou odnímatelná, pítko můžete snadno vyměnit za klasickou savičku a z tréninkové lahve je rázem běžná lahvička. U pítka je navíc ventil, po jehož odstranění se z nevylévací lahve stane lahev volně průtoková. Po vrácení ventilu je lahev opět nevylévací.

Sports cup (330ml)

Vhodný pro starší děti (12m+). Je zde použit speciální uzávěr, který se otevře automatický během pití. Pití z lahve je díky tomu hygienické, protože na uzávěr nemusíte sahat rukou. Zaoblený tvar lahvičky je přizpůsoben dětským ručkám a napomáhá snadnějšímu pití. Stejně jako u MAM trainer lze z neprotékavé sportovní lahve udělat volně tekoucí jen díky vytažení ventilu.

Savičky (k lahvím MAM Anti-Colic, MAM Baby Bottle, MAM Feel Good, Trainer)

Savičky k lahvím jsou stejně tak jako savičky u dudlíků sametové a skvěle se přizpůsobí dětským ústům. Možná proto jsou dětmi skvěle přijímány při přechodu kojení k lahvi (dle průzkumů 94% dětí přijme savičku MAM). Vzduchový ventil na savičce brání ucpávání a umožňuje tak rovnoměrný průtok tekutiny. Savičky vyhovují všem druhům dětských nápojů. Savičky jsou dostupné v pěti různých rychlostech průtoku (od pomalého až po extra rychlý průtok – závislé na věku dítěte).

 

Kartáčky

Traininig brush

Naučit se správné ústní hygieně není snadné. Díky pomoci rodičů se to však dítě může naučit snadno. Tréninkový kartáček má dlouhé ergonomické držátko, které ve střední části uchopí do ruky dítě, na konci rodič. S prvními pohyby kartáčku tak rodiče mohou dítěti skvěle pomoci. Na konci rukojeti se nachází masážní hlavice pro masáž citlivých dásní. Kartáček má extra jemné štětinky, které zuby vyčistí, ale nepodráždí dásně.

First brush

Kartáček padnoucí do dětské ručky, je lehký a dítě s ním může hravě napodobovat čištění zubů po rodičích. Stejně jako tréninkový kartáček má na konci držátka masážní hlavici a extra jemné štětinky jsou samozřejmostí.

Leart to brush set

Tato sada obsahuje tréninkový kartáček a první kartáček. Navíc také bezpečnostní kryt, který můžete nasadit na hodní část držadla. Tento kryt pomůže udržet kartáček v bezpečné vzdálenosti a nehrozí tak nebezpečí, že by si dítě mohlo během čištění při neobratných pohybech zarazit kartáček do krku.

 

Design

Vzhled všech výrobků je veselý, barevný, s roztomilými obrázky, které děti baví. Designeři navíc neustále vymýšlí a obměňují, takže máte téměř při každé koupi možnost vybírat z úplně jiných obrázků. Bohužel, dudlíky, lahvičky a savičky i kartáčky jsou spotřební zboží a musí se měnit. Je třeba proto vždy pečlivě kontrolovat savičky, zda se již neopotřebovaly (doporučená výměna je 1-2 měsíce při běžném používání), zvláště pak je nutné kontrolovat u dětí se zoubky, zda někde něco neprokously. A i tak je lepší koupit po nějaké době savičky nové. Z důvodu bezpečnosti vašeho dítěte, aby nespolklo nebo nevdechlo kousek savičky.

Týden kojeneckých potřeb

Proto určitě využijte Týdnů kojeneckých potřeb na Feedo.cz. Jsou zde do 28.září 2015 slevy až 30% na kojenecké zboží různých značek (můžete si pořídit třeba chůvičku, sterilizátor, dudlík, lahvičky, atd.). Na značku MAM jsou zde slevy 20%, tak neváhejte!

razítko

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂