Učíme se barvy

barvy3Žíža už umí pár barev pojmenovat. Většinou ty dvouslabičné. Rád ukazuje na barvy a pojmenovává je. Tak jsem mu večer vyrobila hru na přiřazování barev. Ráno chvíli bojoval s kolíčky, ale zvládl to a už i ty umí ovládat.
Jde o jednoduchou hru, která pomáhá vzdělávat v barvách a ještě dítě trénuje s kolíčkem jemnou motoriku. A výroba trvá pár minut.

barvyCo k výrobě potřebujete?

  • kus kartonu nebo kus pevnější papírové krabice
  • vzorkovník barev, od každé barvy 2ks (seženete všude, kde prodávají malířské barvy) nebo barevné papíry, kolik barev a jaké je na vás
  • nůžky
  • dřevěné kolíčky
  • tavnou pistoli nebo nějaké lepidlo, které drží na kartonu i na dřevě

Ze vzorkovníku barev jsem si vystřihla odstín, který jsem chtěla použít. Poté jsem vzala obdélník a nalepila jej na karton. Druhý obdélník téže barvy jsem nalepila na dřevěný kolíček. Takto jsem postupovala se všemi barvami. Jednu z páru barvy jsem nalepila na karton, druhou na kolíček. Jelikož jsou obdélníky barev širší než kolíčky, přebývající část obdélníku jsem sestřihla podél hrany kolíčku. Následně jsem jen ostřihla karton tak, že mi zůstalo jen barevné pole barev. A pak už jen dala do ruky synovi a ať se ukáže.barvy2Karton a kolíčky můžete polepit z obou stran. Barev můžete použít, kolik je libo. Kanárkově žlutou, kachní modř, mentolovou, lila. My jsme zatím rádi, že Žíža umí poznat modrou, žlutou, bílou, ale pokud bude tatínek Žížu nechávat pomáhat mu při malování olejem, brzy se určitě naučí rozlišovat a pojmenovat nejen základní barvy.
A už chystám další DIY hru s barvami. Tak se těšte 😉

razítko
#DIY