Žíža a Růža na cestách: cestovní tašky pro naše děti

cestovní taškyTašky se staly asi mým nejoblíbenějším tématem k šití. Rozhodně mne baví víc než oblečení nebo polštářky apod. A tyhle cestovní tašky mne baví asi ze všech tašek nejvíce. Možná pro to, že už jsem jich několik ušila a během práce mne už nic nepřekvapí a jde mi to od ruky a i celkem rychle. A ve finále se u nic nejvíce zrelaxuji.
Když jsem ušila cestovní tašku manželovi, prohlásil Žíža, že chce taky takovou pěknou pánskou tašku. Věděl moc dobře, že mu jeho přání splním a strávil se mnou hodnou chvíli u monitoru při výběru té nejlepší látky na světě. Do látky s VW Volkswagen Transporter T1 Samba jsme se prostě zamilovali oba dva. Když dorazil všechen potřebný materiál, mohla jsem začít tvořit veledílo.

Babičce i na dovolenou

Tu tašku má už Žíža nějakou dobu, jen o trošku méně, než máme doma Růženku. Už s ní jel mockrát na víkend babičce do Prahy, měl ji i na chalupě, i pod stanem na Lipně. Dokonce i k moři jsme ji vzali. Sjeli jsme kde co, každý se svou vlastní cestovní taškou. Každý?
No ano, do rodiny přibyla i Růženka a i když je z nás všech nejprťavější, tahala s sebou všude nejvíce „krámů“. A tak mi nezbylo nic jiného, než jednu tašku ušít i Růžence. A volba látky s lesními zvířátky byla úplně jasná. A na rozdíl od Žížovi „pánské“ varianty, kde taška nemá přední kapsu, jsem Růžence kapsu ušila. Přeci jen je to holčička a bude s sebou vždycky tahat více těch serepetiček.
Teď už máme každý svou vlastní cestovní tašku, takže každý si můžeme někam vyrazit. Tašky dětí jsou úplně stejně veliké i uvnitř řešené, jako ostatní cestovní tašky, co jsem šila, pokud vás zajímají, můžete si je TADY prohlédnout. Pánskou verzi šiju bez přední kapsy.
A už se těším na šití další, už teď vím, že minimálně jedna cestovní taška mne ještě čeká 🙂