Výlet do Zájezdu

Jde o malou, nenápadnou vesnici, která leží hned u rychlostní silnice R7 asi 17km severozápadně od Prahy.A přece je něčím výjimečná. Nachází se tady totiž nejmenší Zoo v Česku.
O tomto místě nám řekl švagr se švagrovou, že tam o víkendu byli a že by se tam mohlo líbit našemu malému. Dohodli jsme se, že tam společně zajedeme. Nevěděla jsem, co mám očekávat. Jak bude zoopark rozlehlý, ani kolik zvířat tam bude. Jediná, pro mne rozhodující, informace byla, že tam mají mé milované surikaty. U nich nemůžu chybět!

Nejprve jsme přišli k velbloudů a lamám, zde byl výběh, do kterého můžete vejít a pohladit si ovečky, kouknout na králíka domácího a slepice, holuby a jiné chovné ptactvo. Jo, jít mezi ovečky, to byl opět malý v sedmém nebi! A zrovna měli jehňátka. Malé, roztomilé ovečky, které by si člověk nejradši odnesl domů do postele.zajezd2

 

Z této části jsme se pak vydali do vsi, prošli jsme kolem koz, rysa, skunka, sovy, klokana. A šli jsme do vsi. Do vsi? Asi je zoopark na druhé straně vesnice. Najednou jsme zatočili na dvorek jednoho domu. A tam to bylo! Tam byla ta nejmenší zoo v Česku. Výběhy s lemury, rysem, želvami, orlem, kánětem, ledňáky, marou stepní, divokými králíky, karakalem, chameleony, puštíkem a kdoví čím ještě. Stáli jsme na velké zahradě plné zvířat. A v centru té zahrady byly ony. Surikaty!zajezd3
Můžu vám říci, že jsem to opravdu nečekala. Ale bylo to skvělé. Člověk se tam cítil jako doma. Lidí tam nebylo moc, ale ani málo. Ale nijak jsme si nepřekáželi. Malý to tam celé proběhl. Vše musel komentovat. Zvířátka jsou zvířátka. I když každý průlet letadla (a že jich kousek od letiště bylo) nám musel oznamovat a v tu chvíli ho zvířátka zas tolik nebrala. Inu, bude to technický typ. Pokud nevíte, co podniknout o víkendu a nechce se vám na celodenní výlet, zoopark v Zájezdu je dobré místo. A pokud jej nemáte moc daleko, výlet na kole spojený s prohlídkou té nejmenší zoo, to je jistě dobrý plán!
zajezd5razítko
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂