Hlavně prosím šetrně. A přírodně

Tenhle článek píši již hodně dlouho. V konceptech se tu válí přes dva měsíce. Ne, že by se mi ho nechtělo dopsat, to ne. Ale snažím se k těmto článkům přistupovat zodpovědně. Nechci tu pochválit něco, co mne za pár dní zklame. S hračkami a knížkami to je jednodušší. Ty se buď líbí, je v nich vidět potenciál do časů budoucích, a nebo taky ne. Vše, o čem píši opravdu vyzkouším nebo to vyzkouší Žíža. Jsme takový testerský tým.

Napsat o kosmetice pro maminky je pro mne však oříšek. Vůbec vybrat si kosmetiku, kterou chci vyzkoušet, je velmi obtížný úkol. Jistě jste již postřehli, že mám problémy s kůží. Od tří let trpím atopickým ekzémem a to opravdu silným. Naštěstí jen na pár místech, ale i tak je to značný handicap. Nemůžete spoustu věcí dělat. Během puberty se mi atopický ekzém zmírnil a objevoval se jen při stresových situacích, jako třeba maturita, zkouškové, státnice či příprava svatby. Vždy se mi povedlo projevy nějak ukočírovat, někdy byly výsledky lepší, jindy horší (třeba na svatbu se samozřejmě musel projevit na prstech na rukách, aby fotky se snubákem byly fakt povedené 🙂 ). Zvykla jsem si na něj, když se objeví, bojuji, když zrovna není, užívám si to.

V mém životě se ovšem stalo něco hodně zásadního, co mou koexistenci s atopickým ekzémem narušilo. Otěhotněla jsem. Jak jiné ženy trpí nevolnostmi, mně nebylo nic, až na velmi silné projevy atopického ekzému. Bylo to tak silné, že jsem z toho byla zoufalá a čím zoufalejší jsem byla, tím lépe se atopáku vedlo. A vzhledem ke svému stavu jsem odmítala jakékoli masti byť jen s náznakem kortikoidů. Recept jsem si sice od lékařů poslušně vzala, ale mazat se mi tím nechtělo. Díky skvělé známé jsem našla způsob, jak to zvládat přírodní cestou a začala pít bylinné čaje a aplikovat bylinné obklady. Pomáhalo to skvěle.propreDSC_0988

Po porodu se vše ustálilo a já si přišla naprosto šťastná. Do chvíle, kdy jsem se asi čtyři měsíce po porodu rozhodla jít mezi lidi (do hospůdky na nealko pivo s kamarády). Abych se před chlapci předvedla, že i po porodu můžu vypadat skvěle, nalíčila jsem se se vším všudy. Celý večer mne pálil celý obličej. Ráno jsem se probudila opuchlá a s obřími fleky. A tak jsem vypadala dva týdny.

Od té doby se mi toto stává téměř se vším. Se všemi krémy, co jsem předtím vesele používala. A opravdu téměř dva a půl roku hledám něco, co bych mohla používat, aniž by mne jen náznakem nesvědila kůže. A to mluvím o odličovadlech, mýdle, krémech, make-upu.

A konečně jsem to našla! Když jsem pro vás měla nachystaný giveaway s přírodní kosmetikou Hristina pro děti, dostala jsem i já malou ukázku na vyzkoušení. Už jen samo složení mne nadchlo, protože je opravdu čistě přírodní. Doufala jsem, že jsem konečně našla, co už tak dlouho hledám.

Jak jsem psala v úvodu, článek jsem měla rozepsaný hodně dlouho, několikrát ho přepsala, až je z něj nakonec úplně jiný článek, než jsem měla v úmyslu. Ale ve mně prostě bylo to semínko pochyb, že se to určitě zase zvrtne. Zatím se to nezvrtlo a já můžu zase fungovat normálně. Tedy jen tak normálně, jak to pro atopika jde.propreDSC_1003_01

Konkrétně tato kosmetika je určena pro těhotné a kojící ženy. Já sice už nejsem ani jedno, ale nevidím důvod, proč tuto kosmetiku Mother and baby nepoužívat. Osobně jsem vyzkoušela krém na ruce a nohy a sprchový a intimní gel. Krém ruce nádherně zjemní a přitom „nepřehydratuje“, jak se mi u některých krémů stávalo (ruce nejsou sice vysušené, ale díky velké míře „promazání“ se ucpou póry a kůže se snaží je pročistit a pak vás to nepříjemně svědí a vy máte tendenci si to opět promazat a tak je to pořád dokola a vaše ruce vůbec nejsou krásné, ba právě naopak). U krému od Hristiny se mi dostalo péče odpovídající potřebě mé pokožky, která se díky tomu mohla regenerovat.

Sprchový a intimní gel nejen, že krásně voní a skvěle myje, ale po usušení jsem zatím nepocítila žádné napínání kůže, díky vysušení, ani mne nikdy nic nesvědilo, což se v mém případě u mýdla, ať bylo jakékoli (snad jen s výjimkou pevného olivového), nikdy nestalo.

Z kosmetiky Hristina jsem naprosto nadšená a jsem velmi vděčná za spolupráci s Feedo, že mi umožnili vyzkoušet něco tak úžasného.

Všem těm, které trápí suchá a svědivá kůže, nebo máte prostě rádi přírodní kosmetiku či se snad chcete jen jednoduše rozmazlovat, vyzkoušejte tuto kosmetiku, i když nejste zrovna těhotné či kojící maminky.

Hristina si u mne našla své místo, já se pustím ještě do testování dalších produktů kosmetiky Hristina i z jiných řad než jen Mother and baby a určitě vám dám vědět, zda mé nadšení přetrvává.propreDSC_1023

Více o firmě Hristina (zkopírováno z jejich oficiálních stránek):

Kosmetika používá pouze přírodní konzervanty, neobsahuje silikony, detergenty.

Složení produktů odpovídá skutečnosti, nic není skryto a je pro vás přeloženo do dvou jazyků, Česky a Anglicky.

Kosmetika Hristina je vysoce kvalitní 100% přírodní kosmetika bez chemických přísad.
Kosmetická firma Hristina má 15-ti letou tradici, která kombinuje bohatost bulharských bylinných extraktů a výjimečných rostlin, másel, solí a vzácných esenciálních olejů pocházejících z celého světa.

Je vyrobena z čistých surovin dle starých Bulharských a Perských receptur s okamžitým efektem na plet’. Bez parabenů a alergenů. Netestováno na zvířatech

Cíl firmy je komplexní péče o krásu a spokojenost našich zákazníků. Vytváříme  široký výběr pro každou potřebu a rozmar.

Kosmetika Hristina se úspěšně prodává v mnoha zemích jako Dubai, Rusko, Bulharsko, Itálie, Francie, Španělsko a teď i v České republice a na Slovensku.