Malé kosmetické okénko

Kvůli své citlivé pleti musím velmi pečlivě vybírat, co mohu a nemohu své kůži nabídnout.Proto jsem vždy velmi šťastná, když mohu vyzkoušet něco nového a zjistit, zda to je či není to pravé ořechové. A jelikož náš malý Žíža podědil pleť po mně, musíme teď zkoušet oba dva, co nám sedne.DSC_0778
Malému zkoušíme mýt vlásky šamponem určeným pro děti už od 1.dne života od Oilatum. Díky svému jemnému složení je vhodný pro velmi citlivou dětskou pleť. A dokonce je vhodný používat i při atopické dermatitidě. Šampon obsahuje kondicionér, díky němuž se vlásky hezky rozčesávají. Pravda, tohle nemůžu tak úplně stoprocentně posoudit Žíža nemá zrovna nějak moc vlasů, ale po umytí šamponem jsou vlásky jemné a voňavé. Pokožka hlavy se neloupe ani nevysušuje. Tento šampon by měl také pomáhat a zmírňovat projevy suché a podrážděné pokožky.
Naskytla se nám také příležitost vyzkoušet Ziaja kids šampon a koupelový gel 2v1 s vůní vanilkovo-sušenkové zmrzliny. Ano v názvu je uvedeno kids, ale u nás se tímto sprchovým gelem myji já s manželem. Dle doporučení na obalu je totiž šampon a koupelový gel doporučen pro děti starší tří let. My se jím začali mýt nejen proto, že gel vytvoří nádherně příjemnou, krémovou až sametovou pěnu (ta mne baví), po použití mne nic nesvědí a nedráždí (a to už je co říct, ale nemohu tento mycí gel užívat běžně, spíše výjimečně. To je ovšem problém mé velmi citlivé pleti), ale myjeme se tímto gelem hlavně proto, že naprosto lahodně voní! Ihned po otevření lahvičky a přičichnutí jsme měli s manželem nutkání obsah vypít. Malého ta vůně nijak zvlášť neuchvátila, ale já a manžel se celý den těšíme do sprchy, až se namydlíme. 🙂DSC_0758Také jsme od firmy Ziaja vyzkoušeli opalovací krém vhodný pro děti od 6ti měsíců s ochranným faktorem 50+ (vysoká UVA a UVB ochrana). Upřímně nevím, jak zjistit, zda opalovací krém opravdu chrání. Ale Žíža za celé léto nebyl splálený, nijak se po namazání opalovacím krémem neosypal a ani jej pokožka nesvědila.
Při pobytu na sluníčku se držíme několika zásad. Opalovacím krémem mažeme 30minut před pobytem na slunci. Po každém koupání či utírání ručníkem namažeme celé tělo znovu a i když se nekoupeme mažeme několikrát denně. A co se týká našeho malého rošťáka, nikdy jej nenecháme pobíhat na přímém slunci nahého nebo v plavkách, ale snažíme se jej ochránit například tričkem, aby záda, která jsou slunci nejvíce vystavena, byla chráněna.

Závěr je tedy jasný. I když nejde o přírodní kosmetiku, kterou se snažíme z mnoha důvodů podporovat, to hlavní splní. Umyje a nijak nepodráždí.
razítko